Pozvané kapely


Kinsfolk

Kinsfolk – Adelaide

Tato indie popová skupina je složena z dvou hudebníků, konkrétně bratranců Dominika Demčáka a Petera Cinkaniče, kteří pocházejí ze Slovenska. Jejich první singl „Adelaide“ vydaný v roce 2014 zaujal přední hudební média v České republice i na Slovensku. V roce 2017 již vystupovali na světově uznávaném maďarském hudebním festivalu Sziget. Budete tedy mít možnost sledovat hudebníky s obrovským potenciálem, které možná v budoucnu budeme sledovat na světových hledištích těch největších mezinárodních hudebních festivalů.

Brutus

Brutus – Dlažební kostka (zdroj: Phobulos)

Skupina vznikla v roce 1966 pod jménem Mandragora v Rakovníku. V době normalizace byla několikrát nucena činnost pozastavit a vždy ji obnovila pod novým názvem (1973 – Elektronik, 1980 – Brutus, 1982 – Kyklop). Po sametové revoluci vystupuje pod názvem Brutus.
Za celou historii skupiny se v ní vystřídalo již okolo 48 muzikantů. Jedná se nezastavitelnou mašinu, která chrlí stále koncert za koncertem, mnohdy i dva koncerty denně. Jejich „pravý bigbít“ stále baví a o tom se přesvědčíte i na našich pivních slavnostech.

Vypsaná FiXa

Vypsaná fiXa – Detaily

Vypsaná fiXa je pardubická skupina mající základy v rocku, obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou.

Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce.

Nedávno došlo k vydání jejich v pořadí 9. desky „Kvalita“. Vypsaná fiXa na „Kvalitě“ zkombinovala své punkovější kořeny s úplně novou tváří kapely, zamyšlenější a hudebně barevnější a velmi dobře byla hodnocena i u kritiků.

Dobré ráno blues band

Dobré ráno blues – Baby please don´t go

Dobré ráno blues band je česko-americké trio, hrající akustickou hudbu inspirovanou mississippským blues, country-blues a bluegrassem.

Na hudební scéně působí od roku 2012 a za dobu své existence má odehráno přes 1000 koncertů napříč Evropou. V roce 2018 jako jediná kapela z České republiky reprezentovala svou zemi na mezinárodním festivalu European Blues Challenge v Norsku.

Dobré ráno blues band spolupracuje s hudebním vydavatelstvím Galén, nahrálo tři alba (Live, Bluesgrass a Blues before breakfast), která jsou výborně hodnocena odbornou kritikou i širokou veřejností. Poslední album Blues Before Breakfast se zařadilo mezi tři nejprodávanější bluesová alba v České republice.Koncerty Dobré ráno blues bandu jsou známé energií nabitou show, hravostí a bravurními instrumentálními výkony.


Civilní Obrana

Civilní Obrana – Holku pevnou mít

Civilka hraje kytarovou muziku doplněnou o elektronické samply. Kapela má za sebou stovky koncertů po celé České Republice a Slovensku, desítky účinkování na předních českých festivalech jako Votvírák, Sázava Fest, Trutnov Open Air, Přeštěnice Music Festival, Natruc a dalších. Na kontě má čtyři studiová alba (Konkurz, [So:wA]?, Loterie a Zlatá deska) a několik samostatných singlů s videoklipy (například „Pussy je kunda“, „Holku pevnou mít“, „I Like Mrkvička“ nebo „Tereza“).

Kapela vznika už v roce 2005, ale v tu dobu si jen zašli kamarádi ze Střední Průmyslové Školy v Čáslavi občas zahrát na kytary do bývalého skladu Civilní Obrany, ale Civilka začala naplno fungovat až v roce 2007, kdy vyšlo album Konkurz a začalo se koncertovat. Po úspěšných turné s kapelami Mandrage, Rybičky48 a Wohnout Civilní Obrana připravuje vlastní koncerty, kde představí jak novou Zlatou desku tak i novou stage.

Buty

Buty – Krtek

Buty jsou česká populární hudební skupina, původně z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. K nim se přidali Vít Kučaj, Ivan Myslikovjan a Luděk Piaseczný.

V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty. Každé album se od předešlého výrazně odlišuje. Od komorního Pískej si pískej, k atmosférickému Ppoommaalluu (část písní použité ke Svěrákovu filmu Jízda), pozitivitou nabitému Dřevu (v těchto dvou albech většina kritiků shledává umělecký vrchol skupiny), k mírně popovému počinu Rastakayakwanna, experimentálnímu, avšak ne tak úplně koherentnímu Kapradí, přes Normale (někdy chybně chápáno jako symbolizující nářky nad ostravským spolužitím Rómů a Čechů; hudebně inspirováno Goranem Bregovičem), až k albu Votom, které vznikalo pět let. Píseň Hajcman blues tvoří hudební doprovod k filmu Roberta Sedláčka Sráči (2010). Zatím posledním albem je Duperele.