Pozvané kapely


Kinsfolk

Kinsfolk – Adelaide

Tato indie popová skupina je složena z dvou hudebníků, konkrétně bratranců Dominika Demčáka a Petera Cinkaniče, kteří pocházejí ze Slovenska. Jejich první singl „Adelaide“ vydaný v roce 2014 zaujal přední hudební média v České republice i na Slovensku. V roce 2017 již vystupovali na světově uznávaném maďarském hudebním festivalu Sziget. Budete tedy mít možnost sledovat hudebníky s obrovským potenciálem, které možná v budoucnu budeme sledovat na světových hledištích těch největších mezinárodních hudebních festivalů.

Brutus

Brutus – Dlažební kostka (zdroj: Phobulos)

Skupina vznikla v roce 1966 pod jménem Mandragora v Rakovníku. V době normalizace byla několikrát nucena činnost pozastavit a vždy ji obnovila pod novým názvem (1973 – Elektronik, 1980 – Brutus, 1982 – Kyklop). Po sametové revoluci vystupuje pod názvem Brutus.
Za celou historii skupiny se v ní vystřídalo již okolo 48 muzikantů. Jedná se nezastavitelnou mašinu, která chrlí stále koncert za koncertem, mnohdy i dva koncerty denně. Jejich „pravý bigbít“ stále baví a o tom se přesvědčíte i na našich pivních slavnostech.

Sto zvířat

Sto zvířat – Nikdy nic nebylo (zdroj: czechsmade)

Sto zvířat je česká klubová kapela hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska. Byla založena roku 1990 v Praze na základech rock’n’rollového bandu Matěj Čech. V současnosti mají přes 100 koncertů ročně, zejména vystupují na nejrůznějších festivalech, věnují se i dobročinných koncertům.

Duo Dominik Lomička a Bohuslav Ježek

zdroj: Dominik Lomička

Tak tahle dvojka ze Zichovce umí pořádně rozproudit krev v žilách. Přesvědčili se o tom už návštěvníci minulého ročníku a proto jsme se rozhodli tuto dvojicí talentovaných hudebníků pozvat znovu. Čistá radost z hudby a přirozený bavičský talent Dominika se dostane jistě pod kůži i Vám, proto si nezapomeňte vzít svůj taneční pár bot.


Stereobox

Jedná se o kapelu z Nového Strašecí, kteří svojí muziku popisují na svém webu takto:

„Jsme srostlí s hudbou našeho města víc než dvě desítky let a za tu dobu jsme ušli hodně kroků po cestě hudebního vkusu i schopností,
byli členy různých hudebních formací a těles, zkusili si více hudebních stylů…Teď přišel čas na BLUNTPOP.
Tak nazýváme naši hudbu, když se nás někdo ptá, co hrajeme. 
Nijak náš hudební styl nedefinujeme, jedinou škatulkou pro naši tvorbu jsou naše vlastní schopnosti;
všechno ostatní je věcí hlavy, srdce, rukou, nohou a nástrojů.“


Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp – Nejlíp jim bylo (zdroj: GiacoC)

Mňága a Žďorp je česká rocková hudební skupina, pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny). Formovala se již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední, již třinácté řadové album vyšlo v březnu 2017 a jmenuje se Třínohý pes. Na českém hudebním webu iREPORT získala tato deska vysoké hodnocení a recenzentka pochválila desku za lehkost a hitovost. Kapela by měla být třešničkou na dortu pivních slavností a my věříme, že si vystoupení této oblíbené kapely užijete.