Pozvané kapely


Kinsfolk

Kinsfolk – Adelaide

Tato indie popová skupina je složena z dvou hudebníků, konkrétně bratranců Dominika Demčáka a Petera Cinkaniče, kteří pocházejí ze Slovenska. Jejich první singl „Adelaide“ vydaný v roce 2014 zaujal přední hudební média v České republice i na Slovensku. V roce 2017 již vystupovali na světově uznávaném maďarském hudebním festivalu Sziget. Budete tedy mít možnost sledovat hudebníky s obrovským potenciálem, které možná v budoucnu budeme sledovat na světových hledištích těch největších mezinárodních hudebních festivalů.

Brutus

Brutus – Dlažební kostka (zdroj: Phobulos)

Skupina vznikla v roce 1966 pod jménem Mandragora v Rakovníku. V době normalizace byla několikrát nucena činnost pozastavit a vždy ji obnovila pod novým názvem (1973 – Elektronik, 1980 – Brutus, 1982 – Kyklop). Po sametové revoluci vystupuje pod názvem Brutus.
Za celou historii skupiny se v ní vystřídalo již okolo 48 muzikantů. Jedná se nezastavitelnou mašinu, která chrlí stále koncert za koncertem, mnohdy i dva koncerty denně. Jejich „pravý bigbít“ stále baví a o tom se přesvědčíte i na našich pivních slavnostech.

Sto zvířat

Sto zvířat – Nikdy nic nebylo (zdroj: czechsmade)

Sto zvířat je česká klubová kapela hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska. Byla založena roku 1990 v Praze na základech rock’n’rollového bandu Matěj Čech. V současnosti mají přes 100 koncertů ročně, zejména vystupují na nejrůznějších festivalech, věnují se i dobročinných koncertům.

Duo Dominik Lomička a Bohuslav Ježek

zdroj: Dominik Lomička

Tak tahle dvojka ze Zichovce umí pořádně rozproudit krev v žilách. Přesvědčili se o tom už návštěvníci minulého ročníku a proto jsme se rozhodli tuto dvojicí talentovaných hudebníků pozvat znovu. Čistá radost z hudby a přirozený bavičský talent Dominika se dostane jistě pod kůži i Vám, proto si nezapomeňte vzít svůj taneční pár bot.


Stereobox

Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp – Nejlíp jim bylo (zdroj: GiacoC)

Mňága a Žďorp je česká rocková hudební skupina, pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny). Formovala se již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp. Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední, již třinácté řadové album vyšlo v březnu 2017 a jmenuje se Třínohý pes. Na českém hudebním webu iREPORT získala tato deska vysoké hodnocení a recenzentka pochválila desku za lehkost a hitovost. Kapela by měla být třešničkou na dortu pivních slavností a my věříme, že si vystoupení této oblíbené kapely užijete.